A CO JE TO VODNÍ ZORBING???

-  Vodní zorbing - je to zábava na vodní hladině, aniž by ses

.                                                     NAMOČIL!!!

vodni zorbingPopis:

Vodní zorbing, tedy aqua zorbing praktikujeme v průhledné, jednoplášťové plastové kouli o průměru 2 metry, umístěné na vodní ploše. Zde je možné dovádět, dělat přemety, kotouly, šlapat vodu, chodit po vodní hladině nebo jen relaxovat a nechat se unášet po vodní hladině. Prostě si užít netradiční adrenalinové zážitky. Dovnitř se dostaneš jediným otvorem v jednoplášťové kouli a  ta je následně uzavřena speciálním zipem a nafouknuta.

Dvoučlenný personál vás pustí na vodu, a pak už  si můžete jen užívat – nechat se unášet na vodní hladině a nebo v nejrůznějších akrobatických polohách zažít pořádný adrenalin.  Jenom několik  minut stačí bohatě k tomu, aby byl člověk totálně vyčerpán. Vydají totiž za 30 minut strávených ve fitness centru.

Bezpečnost:

Koule je na vodě jištěna lanem a sledována dvoučlennou obsluhou. Není třeba mít obavu ani z nedostatku vzduchu, jelikož   zásoba kyslíku vydrží 25 - 30 minut a ani  z nevolnosti v uzavřeném prostoru, zkušenost tuto obavu nepotvrdila.  Na začátku dostanete veškeré pokyny obsluhy, které je potřeba dodržet a podpisem stvrdíte, že jste nezamlčeli zdravotní problémy. Do koule i  ven  se dostanete za pomoci obsluhy.

Podmínky:

Vhodné pro děti od 6 let v doprovodu rodiče. Děti mladší 15 let mohou tuto aktivitu provozovat jen se souhlasem zákonného zástupce.

Zdravotní omezení:

Nedoporučuje se těhotným ženám, lidem se srdečními a dýchacími potížemi, či s náhlými změnami tlaku, nebo lidem trpícím klaustrofobií. Aktivita není vhodná pro osoby pod vlivem drog a jiných návykových látek a podnapilé.

Aqua Zorbing postupuje každý na vlastní nebezpečí. Budete na to upozorněni obsluhou pro případ zamlčení zdravotních problémů !!!

Počet účastníků a čas:vodni zorbing

Do průhledné, jednoplášťové koule o průměru 2 metry  může současně vstoupit 1-2 osoby. Jedna jízda trvá cca 5 minut. Pro seznámení s chováním v zorbingové kouli doporučujeme první jízdu samostatně jedné osobě

Počasí:

Počasí kromě prudkého větru a bouřky nemá na aktivitu vliv, ale doporučuje se pro lepší zážitek sluníčko a počasí bez deště.
Aqua zorbing na řekách není vhodný při jejich rozvodnění.

Oblečení:

Doporučujeme volné pohodlné oblečení (tričko, kraťasy, plavky atd.). Je třeba vyprázdnit kapsy a odložit náušnice, hodinky, sponky ve vlasech, řetízky a další věci, které by mohly v kouli způsobit úraz účastníků nebo ji poškodit. Do koule se vstupuje bez obuvi.

Sezóna:

květen – září

Diváci:

Jsou vítáni. Mohou filmovat a fotografovat a smát se :-).